17. mail tähistati Eesti kutsehariduse rahvusvahelistumise päeva

17maiErasmus 18Head2Erasmus logo

 

 

 

Kutsehariduse rahvusvahelistumise päeva eesmärk on juhtida tähelepanu kutsekoolides tehtavale heale rahvusvahelisele koostööle. Seekord kohtuti Kuressaare Ametikoolis.

Päeval saadi põhjalik ülevaade Kuressaare Ametikooli rahvusvahelistumisest. Tutvustatati erinevaid projekte ja räägiti rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise olulisusest. Õpilased pagari, spaateeninduse, ärikorralduse ja lapsehoidja erialadelt rääkisid välispraktikast Prantsusmaal, Küprosel, Iirimaal ja Saksamaal. Oma õpirändekogemuse lisasid ka kutseõpetajad.

Lisaks tutvustati uuringu „Rahvusvaheline mõõde Eesti kutseõppeasutuste strateegilises planeerimises ja igapäevases töös“ tulemusi.

Kuuldust-nähtust tegi kokkuvõtte Haridusministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Kristen Lahtein. Kuna rahvusvahelise koostöö osakond esindab Eesti huve Brüsselis toimuvatel Erasmus+ programmikomitee koosolekutel, siis annab üritus ka hea sisendi järgmise programmiperioodi ettevalmistamisega seotud aruteludesse.

Päevakava
Vaata ka videot eelmise aasta rahvusvahelistumise päevast

Info:
Helju Virunurm
Arendusosakonna peaspetsialist, Jõhvi õppekoht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Mob: +372 516 6013